آخرین اخبار : 

متخصص ارتودنسی به چه کسی گفته می شود ؟

ارتودنسی

ارتودنسی

برای درمان دندان های نامنظم واصلاح بی نظمی آنها ؛ یکی از روش های درمانی در دندانزشکی , ارتودنسی است . ارتودنسی علاوه بر منظم و مرتب کردن دندان ها , به زیباتر شدن آنها و داشتن خنده ای زیبا می شود . همچنین ارتودنسی از پوسیدگی و خرابی دندانها نیز جلوگیری می کند. نامنظمی دندان های موجب ایجاد پوسیدگی و خرابی دندان های اطراف نیز می شود که موجب ایجاد مشکلاتی خاص در دستگاه گوارشی و سایر اعضای عصبی که به دندان ها ارتباط دارد می شود. لذا با تمام این اوصاف برای داشتن دندان های سالم و منظم و همچنین برای جلوگیری از برخی بیماری های خاص بر اساس صلاحدید دندانپزشک , در کلینیک دندانپزشکی درمان ارتودنسی تجویز می شود . که راهی بسیار مناسب برای مراقبت بهداشت دهان و دندان می باشد.

متخصص ارتودنسی به چه کسی گفته می شود ؟

یکی از رشته های تخصصی دندانپزشکی ارتودنسی می باشد . همانطور که در بالا نیز اشاره ای داشتیم ؛ ارتودنسی علمی است که به منظم کردن دندان های کج و نامنظم و یا مشکلات ناشی از جفت نشدن دندان ها به یکدیگر , سرو کار دارد. در رشته دندانپزشکی تمامی دانشجویان دندانپزشکی در مقطع تحصیلی دندان , اصول درمان های ارتودنسی را فرا می گیرند . اما برخی از پزشکان در ادامه تحصیل دندانپزشکی می توانند در رشته تخصصی ارتودنسی , تخصصهای بالایی برای رفع و درمان مشکلات نامنظمی و پیچیده دندان را نیز بیاموزند.

ارتودنسی

در اصل می توان گفت تخصص ارتودنسی برای شناسایی و درمان مشکلات ناهماهنگی و نا منظمی دندان ها و نیز وضعیت قرار گیری آنها در کنار همدیگر می پردازد. ارتودنتیست نیز به کسی گفته می شود که تخصص ارتودنسی را پشت سر گذاشته و دوره های ویژه در این زمینه را رد کرده است و آماده ارائه خدمات دندانپزکشی به مردم می باشد.